Jucătorul clonat din Brazilia

By on 30 martie 2013, 22:14

Aţi văzut recent ştirea cu individul care avea două maşini identice cu acelaşi număr de înmatriculare? Ei bine da, însă doar una era de drept în posesia sa. Poliţia va descurca iţele afacerii.

Ei bine, în Brazilia, un fotbalist s-a aflat pe teren în dublu exemplar!

Fundaşul Rafael Silva al lui Uniao Barbarense a intrat pe teren la începutul meciului cu Linense iar la pauză a revenit de la vestiare cu clona după el. A fost nevoie de 26 de minute pentru ca arbitrul să se prindă!

Cel de-al doilea număr cinci de pe teren era, de fapt, mijlocaşul Britto, care jucase iniţial cu numărul 17.

A fost intenţionat, a fost o strategie. Ei atacau şi am vrut să-i inducem în eroare, să piardă un pic din vedere marcajul. A funcţionat! (Britto)

Stratagema chiar a funcţionat, Uniao s-a impus cu 3-2. Nu au fost date încă publicităţii pedepsele pe care le vor încasa jucătorii care au intrat pe teren cu acelaşi număr dar cel mai probabil va fi vorba de o simplă amendă!